Wybuch pieca. Jedna osoba z poparzeniami w szpitalu

wybuch pieca fot. KP PSP Ostrów Wielkopolski

W jednym z domów jednorodzinnych w Nowych Skalmierzycach doszło do wybuchu pieca centralnego ogrzewania. Wybuch miał miejsce podczas dokładania opału i poparzony został mężczyzna, który dokładał do pieca. Przewieziono go do szpitala.

Do wypadku doszło 1 lutego około godziny 11.00. Jak informuje KP PSP Ostrów Wielkopolski, na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego, dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i nr 2 Państwowej Straży Pożarnej z Kalisza oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Kalisz – Sulisławice.

– W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że podczas dokładania opału do pieca centralnego ogrzewania nastąpił wyrzut palącego się materiału, powodując tym samym poparzenie ciała właściciela budynku – wyjaśnia kpt. Tomasz Chmielecki z KP PSP Ostrów Wlkp. – Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu pojedynczych zarzewi ognia w pomieszczeniu piwnicznym oraz przewietrzeniu pomieszczeń na każdej kondygnacji. Następnie dokonano pomiarów detektorami wielogazowymi wykluczając obecność substancji niebezpiecznych w powietrzu.

Poparzony mężczyzna już w chwili przybycia strażaków znajdował się pod opieką ratowników medycznych, którzy zdecydowali o konieczności zabrania go do szpitala.

Podziel się:

Ostatnio dodane: