Wybuch i pożar w szeregowcu. Ogień gasiło kilkanaście zastępów strażaków

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do pożaru poprzedzonego wybuchem, a według świadków nawet trzema wybuchami, doszło rano 30 maja w Śremie przy ulicy Brzechwy. Ogień gasiło kilkanaście zastępów strażaków z KP PSP w Śremie oraz OSP w Pyszącej i Niesłabinie.

Ogień zauważono około godziny 7.00 w jednym z szeregowców przy ulicy Brzechwy, mieszczącym cztery mieszkania. Ogień pojawił się w jednym z nich, ale szybko przez dach dotarł do pozostałych mieszkań. Jak informuje Głos Wielkopolski, sąsiedzi budynku twierdzili, że słyszeli wcześniej trzy wybuchy. Gdy strażacy dotarli na miejsce, zobaczyli wyrwaną bramę garażową, odrzuconą na drugą stronę ulicy, co mogłoby potwierdzać wersję wybuchu.

W mieszkaniu, od którego zaczął się pożar, była nastoletnia lokatorka, ale na szczęście zdążyła je opuścić i nic jej się nie stało. Do czasu przybycia matki przebywała pod opieką policjantów ze śremskiej komendy. Według informacji strażaków jedna osoba zasłabła, prawdopodobnie podtruła się dymem.

Mimo wysiłków strażaków mieszkanie, w którym rozpoczął się pożar, doszczętnie spłonęło, do czego przyczyniły się drewno i papa, którymi były pokryte dachy. Na miejscu pożaru pojawili się też przedstawiciele sztabu zarządzania kryzysowego gminy Śrem, by ustalić, jakiej pomocy będą potrzebować pogorzelcy.

Podziel się: