Wybuch gazu w budynku. Dwie osoby z obrażeniami

wybuch gazu fot. KP PSP Złotów

W miejscowości Grodno w budynku wielorodzinnym doszło do wybuchu gazu. Wybuch miał miejsce w mieszkaniu na parterze budynku – przebywający tam mężczyzna z poparzeniami został zabrany do szpitala. Wezwano też pomoc do jego żony, która zasłabła.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie, do wybuchu doszło 30 grudnia około godziny 13.00.
– Wskutek tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – informuje asp. Mateusz Wiebskowski z KP PSP Złotów. – W zdarzeniu udział brało siedem zastępów straży pożarnej PSP i OSP oraz 27 ratowników wspieranych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Według wstępnych ustaleń strażaków wybuchła butla z gazem w mieszkaniu na parterze – dlatego najbardziej ucierpiał przebywający tam mężczyzna. Dwie osoby wyszły z budynku jeszcze przed przybyciem strażaków i nie ucierpiały w zdarzeniu. Pomocy trzeba było jeszcze udzielić żonie rannego mężczyzny, która zasłabła.

Przyczynami wybuchu zajmą się policjanci, a nadzór budowlany ustali, czy konstrukcja domu wskutek wybuchu nie została naruszona i czy nadaje się do zamieszkania. Na pewno trzeba będzie zamontować nowe okna i drzwi, ponieważ wszystkie zostały zniszczone.

Podziel się:

Ostatnio dodane: