Rafał Trzaskowski fot. FB

Wybory: Druga tura dla Trzaskowskiego

To właśnie Rafał Trzaskowski ma największe szanse na wejście do drugiej tury wyborów z Andrzejem Dudą. O włos wyprzedza Szymona Hołownię, jednak od lidera, urzędującego prezydenta, dzieli go spory dystans.

Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Radia RMF i “Dziennika Gazety Prawnej”. W sondażu Rafał Trzaskowski zdobył 14 proc. poparcie, na Szymona Hołownię zagłosowałoby 13,7 proc. wyborców, na Władysława Kosiniaka-Kamysza 9,8 proc., a na Krzysztofa Bosaka – 6,9 proc. Tylko 5,2 proc. Polaków wybrałoby Roberta Biedronia.

Wszystkich jednak bije na głowę wynikami urzędujący prezydent – na niego zagłosowałoby 43,7 proc. wyborców.

Gdyby Polacy zagłosowali zgodnie z wynikami sondażu – niezbędna okazałaby się druga tura wyborów, a w niej Andrzej Duda zmierzyłby się z Rafałem Trzaskowskim. Tu już scenariusze mogą być naprawdę różne, a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że 7,1 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos, a w wyborach chce wziąć udział zaledwie 53 proc. Polaków, przy czym na pewno zadeklarowało to 41,4 proc., a raczej tak – 14,7 proc. Natomiast 28,4 proc. badanych zdecydowanie nie zamierza brać udziału w wyborach,

el

Dodaj komentarz

avatar