Poznań: wybory do rad osiedli już 24 marca

Podziel się!

Za tydzień poznaniacy udadzą się do urn, żeby wybrać swoich osiedlowych radnych. 24 marca odbędą się wybory do 41 rad osiedli w Poznaniu. Jak głosujemy?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wybory nie odbędą się we wszystkich osiedlach. Jak informuje Biuletyn Miejski, wyborów nie będzie na Ogrodach. Do Rady Osiedla Ogrody zarejestrowano 15 kandydatów, czyli dokładnie tylu, ile jest miejsc w radzie. To oznacza, że głosowanie się nie odbędzie, bo kandydaci zostali już uznani za wybranych. W niektórych okręgach Rataj i osiedla Nowe Winogrady Wschód sytuacja jest podobna, ale ponieważ dotyczy tylko części okręgów, to w pozostałych wybory odbędą się normalnie.

Zgodnie z informacją Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miastawybory odbędą się więc do rad następujących osiedli: Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Chartowo, Fabianowo-Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica, Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Św. Łazarz, Świerczewo, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Wola, Zielony Dębiec, Żegrze.

Czynne i bierne prawo wyborcze ma każdy obywatel polski, który najpóźniej
w dniu głosowania kończy 18 lat oraz stale zamieszkuje na obszarze osiedla. Głosować można od goodziny 8.00 do 20.00.

W celu przeprowadzenia głosowania zostaną powołane obwodowe komisje wyborcze. W skład komisji mogą wchodzić wyborcy stale zamieszkujący na terenie Poznania.

Na stronie Poznania w zakładce poświęconej osiedlom mieszkańcy mogą znaleźć informacje o kandydatach na radnych, a także o tym, gdzie znajduje się ich okręgi obwód głosowania.

UMP, el


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar