niedziela, 25 lutego, 2024

Wybory do rad osiedli w Poznaniu. Kiedy się odbędą?

Mieszkańcy Poznania będą mieli możliwość wyboru swoich przedstawicieli do rad osiedli w najbliższych wyborach zaplanowanych na 12 maja. Proces zgłaszania kandydatów na radnych rozpocznie się 18 marca i potrwa do 2 kwietnia, natomiast nabór chętnych do pracy w obwodowych komisjach wyborczych rusza już w marcu.

Zbliżają się wybory do rad osiedli w Poznaniu, które odbędą się 12 maja. Wszyscy pełnoletni obywatele Polski zamieszkujący na terenie danego osiedla będą mieli prawo oddać głos na kandydatów, którzy postanowią ubiegać się o stanowiska w lokalnych organach władzy. Wybory są szansą na wpływanie na decyzje dotyczące bezpośredniego otoczenia i na angażowanie się w lokalną społeczność.

podzielony jest na 42 osiedla, z których każde posiada własną radę. Rady te dysponują funduszami przydzielonymi z budżetu miasta, co umożliwia inicjowanie i realizację projektów mających na celu ulepszenie życia mieszkańców.

Osoby zainteresowane kandydowaniem w wyborach mogą zgłaszać swoje kandydatury w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania. Dokumenty przyjmowane będą w dni robocze na ul. Libelta 16/20 (pokój 319).

Również w marcu odbędzie się rekrutacja członków do obwodowych komisji wyborczych. Aby zgłosić swoją kandydaturę, należy być stałym mieszkańcem Poznania i złożyć odpowiednie dokumenty w wyznaczonych punktach urzędu miasta: ul. Libelta 16/20 (pokoje: 102, 106, 107), ul. 3 Maja 46 (pokoje: 209, 210) oraz ul. Matejki 50 (pok. 219, 220).

W tym roku poznaniacy będą mieli okazję uczestniczyć w kilku procesach wyborczych, w tym w wyborach samorządowych oraz do Parlamentu Europejskiego.

Szczegółowe informacje na temat wyborów do rad osiedli można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej. Dodatkowo, wszelkie pytania można kierować do miejskiej infolinii, która udziela informacji w dni robocze.

Źródło: UMP
Strona głównaPoznańWybory do rad osiedli w Poznaniu. Kiedy się odbędą?