Wybite szyby w restauracji. Sprawą zajmuje się policja

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Potężny szok przeżyli pracownicy jednej z restauracji przy ulicy Górnośląskiej w Kaliszu. W siedemnastu oknach wybito wszystkie szyby. Co ciekawe, szyby w sąsiednich lokalach są całe. Sprawą zajmuje się policja.

Jak informuje portal „kalisz24 INFO”, do wybicia szyb w restauracji „Gustosa Ristorante” doszło w nocy z 2 na 3 marca. Zdaniem właścicieli to raczej nie był przypadkowy wandal czy osoba działająca pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Nie można wykluczyć zlecenia, bo szyby wybito wyłącznie w oknach ich lokalu. Okna obok są całe. Dlaczego jednak ktoś chciałby im zaszkodzić – nie wiedzą.

Kaliska policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Zniszczenia zostały udokumentowane przez technika kryminalistyki. Zdaniem funkcjonariuszy sprawca użył młotka, łomu lub podobnego narzędzia. Szkody wstępnie oszacowano na 30 tys. zł.

Policjanci zaapelowali też do okolicznych mieszkańców, prosząc ich o pomoc. Tłuczenie szyb musiało wywołać spory hałas, więc może ktoś to zauważył lub posiada inne informacje, które pomogą wyjaśnić tę sprawę. Wszyscy mogą się kontaktować z Komendą Miejską Policji w Kaliszu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: