Wspólny bilet aglomeracyjny dla Kalisza i Ostrowa

fot. L. Łada (zdjęcie ilustracyjne)

Władze Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego zamierzają podpisać z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego list intencyjny w sprawie stworzenia wspólnego systemu komunikacji kolejowej i wspólnego biletu dla obu miast.

Oba samorządy chcą przy budowie wspólnego systemu komunikacji aglomeracyjnej wykorzystać unijne fundusze w ramach nowej perspektywy. Jak powiedział Radiu Poznań Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa, obecnie transport między miastami jest prowadzony przez różnych przewoźników różnymi środkami lokomocji. Kalisz ma swoje linie autobusowe, Ostrów – zakład komunikacji, są także prywatni przewoźnicy, a wszyscy działają niezależnie od siebie, ich działania nie są skoordynowane i spójne, na czym cierpią pasażerowie podróżujący z jednego miasta do drugiego.

Według wiceprezydenta pieniądze z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz programu Feniks, według jego obliczeń 400 mln złotych, pozwoliłyby zbudować spójny system komunikacyjny między Ostrowem a Kaliszem, z centrami i węzłami przesiadkowymi oraz biletem aglomeracyjnym. Projekt dotyczy kolei, bo chodzi nie tylko o to, aby stworzyć spójny system, ale także o to, by odciążyć drogi. Władze obu miast mają nadzieję, że doświadczenia Kolei Wielkopolskich pomogą w utworzeniu komunikacji aglomeracyjnej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: