nowe mieszkania, Września fot. PFR Nieruchomości

Września: Wystartował nabór chętnych na rządowe mieszkania

Niemal sto wniosków w pół godziny – wystartowała rekrutacja do 100 mieszkań powstających przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni. Chętnych, jak widać, nie brakuje, choć złożenie wniosku to dopiero pierwszy etap.

Nabór odbywa się online za pośrednictwem strony www.wrzesnia.mdr.pl i potrwa przez 21 dni. Po wysłaniu wniosku każdy chętny będzie musiał dostarczyć niezbędne dokumenty potwierdzające dane z wniosku. Za pierwszy etap naboru odpowiada wrzesiński samorząd, który każdemu wnioskującemu nada punkty w oparciu o zapisy uchwały rady miasta: dodatkowe punkty dostaną rodziny zastępcze, osoby z niepełnosprawnościami, młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, a także osoby, które nie są właścicielami mieszkania ani domu, podatnicy rozliczający podatek PIT we Wrześni oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych.

– Program kierowany jest głównie do ludzi młodych, którzy wiążą swoją przyszłość z naszym miastem, nie mają wystarczających środków finansowych na zakup własnego mieszkania czy też nie stać ich na kredyt hipoteczny – podkreśla Karol Nowak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Września. – Z drugiej jednak strony ich dochody są zbyt wysokie, by skutecznie ubiegać się o mieszkanie z zasobów gminnych. Do naboru mogą jednak zgłosić się wszyscy zainteresowani. Nawiązanie współpracy pomiędzy gminą, a inwestorem to również pierwszy krok do realizowania – na rzecz osób uprawnionych – dopłat do czynszu za lokale wynajmowane w ramach programu. Środki finansowe na ten cel nie będą obciążały budżetu gminy.

Druga część naboru zostanie przeprowadzona przez PFR Nieruchomości S.A. – w tym etapie wnioskujący będą musieli wykazać miesięczne dochody na poziomie umożliwiającym płacenie czynszu, a każdy z nich zostanie sprawdzony w BIG Infomonitorze oraz Krajowym Rejestrze Długów.

– Wprowadzamy do Wrześni zupełnie nową ofertę – najem instytucjonalny, który jest nie tylko najlepszym sposobem na uniknięcie kredytu hipotecznego, ale także szansą na polepszenie warunków zamieszkiwania – zaznacza Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości S.A. – O nasze mieszkania często ubiegają się osoby, które chcą przeprowadzić się do nowoczesnego budynku i lokalu. Należy podkreślić, że będą to lokale wykończone: z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, drzwiami zewnętrznymi i wewnętrznymi, białym montażem, glazurą i terakotą w łazienkach i kuchniach. Do tych mieszkań wystarczy wnieść meble i wyposażyć kuchnię.

Inwestycja we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki liczące sto mieszkań głównie dwu i trzypokojowych o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 m kw. Przewidywanym terminem zakończenia prac budowlanych i uzyskania pozwolenia na użytkowanie jest pierwszy kwartał 2022 roku. Inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanego przez PFR Nieruchomości S.A.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości, na terenie Wielkopolski przekazano do tej pory 402 mieszkania w Kępnie i na terenie gminy Jarocin. Spółka oferuje także mieszkania w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem. Obecnie są to trzy inwestycje z 421 lokalami ul. Saperskiej, ul. Czarnieckiego i ul. Bóżniczej. Poziom ich wynajęcia wynosi 95%.

PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1839 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2677 znajduje się obecnie w budowie. W pierwszej połowie 2021 roku spółka uruchomiła nabory do 1,6 tysiąca mieszkań. W rekrutacjach prowadzonych w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie i Łowiczu wpłynęło blisko 8,5 tysiąca wniosków.

Źródło: mat.pras. PFR

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze