Września rozdaje maseczki

maseczki fot. OSP Węgierki
Już przed świętami transport dotarł do urzędu miasta – a od dziś maseczki, dzięki strażakom ochotnikom, są przekazywane mieszkańcom miasta i gminy Września.

Urząd Miasta i Gminy Września, jak to Wielkopolanie, sprawdził maseczki, zanim zdecydował, które przekaże mieszkańcom. Oferty dostawy maseczek medycznych klasy I przedstawiło 6 producentów i wszyscy przysłali maseczki próbne. A wrzesińscy urzędnicy wszystkie… wyprali w temperaturze 60 stopni, aby sprawdzić ich wytrzymałość i odporność na wielokrotne użytkowanie. Na tej podstawie wybrali najlepszą.

Maseczki przyjechały do urzędu, zostały popakowane i posegregowane – urzędnicy śmiali się, że sala sesyjna wygląda jak Amazon – a później przekazane strażakom ochotnikom z całej gminy.
„Pierwsze maseczki zostały przekazane straży pożarnej z Węgierek – na strażaków zawsze można liczyć! – i pojechały do domów jednej z wsi. Maseczki zostaną rozdane mieszkańcom, którzy zostali wykazani przez właścicieli nieruchomości w bazie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jako osoby zamieszkujące gminę Września” – jak informuje urząd miasta i gminy na swoim Facebooku.

OSP Węgierki dziś rozdawały maseczki mieszkańcom Sędziwojewa. Kolejne partie mieszkańcom następnych wsi przekażą strażacy z OSP Kaczanowo i OSP Marzenin.

UMiG Września, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: