Września: Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie zatrucia grzybami

grzyby
Wrzesińska prokuratura zdecydowała, że nikt nie usłyszy zarzutów w sprawie zatrucia grzybami, do którego doszło jesienią ubiegłego roku na osiedlu Tysiąclecia we Wrześni. Zmarły wówczas cztery osoby.

Z ustaleń śledczych wynikło, że wszystkie cztery osoby mogły si zatruć grzybami: dwie kupiły je na miejscowym ryneczku do dwóch mężczyzn, dwie inne – dostały w prezencie od tych samych mężczyzn. Mężczyźni zeznali, że zbierali wyłącznie gąski i sami też je jedli, ale nie mieli żadnych niepokojących objawów.

Biegli ustalili, że dwie osoby – dwie siostry – zatruły się muchomorem sromotnikowym. Jednak, jak informuje Radio Poznań,  nie ma żadnych dowodów na to, że był on wśród grzybów, które dostały od tych właśnie mężczyzn. W przypadku dwóch pozostałych osób, matki i syna, w ogóle nie udało się potwierdzić, że powodem śmierci były grzyby. W przypadku kobiet nie wykonano nawet sekcji zwłok, bo zanim sprawa z grzybami wyszła na jaw – jej ciało zdążono poddać kremacji.

Prokuratura nie wykryła też żadnych dowodów na celowe działanie obu grzybiarzy.


Warning: Undefined variable $style in /home/klient.dhosting.pl/siergiejpoz/tenpoznan.pl/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter-pro/class.php on line 4978