Września: Pijany kierowca staranował samochody na parkingu

pijany kierowca na parkingu fot. policja Września prt scr
Uszkodzone cztery samochody, zniszczone ogrodzenia dwóch posesji – a wszystko to z powodu kierowcy, który, mając ponad 1,80 promila alkoholu we krwi, usiłował wyjechać z parkingu.

12 kwietnia przed godziną 20.00 policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Wrześni otrzymali informację, że po osiedlu mieszkaniowym przy ulicy Gdańskiej jeździ pijany kierowca, który spowodował kilka kolizji.

Funkcjonariusze pojechali sprawdzić informacje na miejscu – i na ulicy Gdańskiej rzeczywiście zauważyli uszkodzone samochody, które potrącił swoją hondą nietrzeźwy kierowca. Świadkowie zdarzenia wskazali kierunek, w którym udał się kierowca i opisali go. Dzięki temu policjantom udało się znaleźć, a później zatrzymać na ulicy Kwidzyńskiej 24-letniego mężczyznę.

Zatrzymany został przetransportowany do Szpitala Powiatowego we Wrześni, gdzie została również pobrana krew do badania. Po przebadaniu okazało się, że miał ponad 1,80 promila zawartości alkoholu we krwi, a stężenie alkoholu z każdą chwilą rosło. W dodatku mężczyzna nie posiadał prawa jazdy – za to miał wydaną decyzję o jego cofnięciu…

Policjanci ustalili, że 24-latek swoją Hondą Accord krążył między ulicą Pilską a Gdańską i uszkodził tam łącznie 4 pojazdy w tym Hondę Civic, Fiata Punto, Volkswagena Tourana oraz Hondę Civic. Oprócz uszkodzenia aut zniszczone zostały 2 ogrodzenia posesji przy ulicy Gdańskiej oraz Grunwaldzkiej.

24-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

KPP Września

Podziel się:

Ostatnio dodane: