Narkotyki Września fot. policja
2 kilogramy białej substancji oraz ponad 300 gramów suszu roślinnego – jak się okazało, Amfetaminy i marihuany – znaleźli wrzesińscy policjanci u jednego z mieszkańców powiatu wrzesińskiego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komedy Powiatowej Policji we Wrześni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który miał mieć przy sobie substancje zabronione. Do zdarzenia doszło 30 stycznia na terenie powiatu wrzesińskiego.

W trakcie prowadzonego przeszukania w pomieszczeniach zajmowanych przez 34-latka, policjanci ujawnili ponad 2 kilogramy białej substancji oraz ponad 300 gramów suszu roślinnego. Po wykonaniu testów narkotykowych okazało się, że jest to amfetamina i marihuana w znacznej ilości.

Po przedstawieniu sprawy Prokuratorowi Rejonowemu we Wrześni, mężczyźnie zostały postawione dwa zarzuty z przygotowania do sprzedaży oraz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających. W konsekwencji prokurator wystąpił z wnioskiem, do którego sąd się przychylił, o tymczasowy 3 miesięczny areszt. 34 latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP, el