Września: Ankieta do zainteresowanych Mieszkaniem Plus

Mieszkania Plus we Wrześni, wizualizacja fot. PFR
Ile chcieliby mieć pokoi i jaki rodzaj umowy najmu, a także jaka jest ich sytuacja rodzinna i materialna – na takie pytania odpowiedzą potencjalni najemcy Mieszkań Plus we Wrześni.

– Oferowane przez nas mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Ponad tysiąc lokali, które powstały w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, jest niemal w 100% wynajętych – podkreśla Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości S.A. – Mieszkania z długoterminową umową najmu instytucjonalnego są alternatywą dla tych, którzy marzą o życiowej stabilizacji, ale brakuje im zdolności kredytowej. To propozycja także dla osób, które pragną pozostać mobilne. Wierzę, że podobnie jak w innych lokalizacjach, również we Wrześni znajdziemy wielu chętnych na nasze mieszkania.

Powstające mieszkania mieszczą się w dwóch czterokondygnacyjnych budynkach, są dwu- i trzypokojowe o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 m kw. Najemcy dostaną je już wykończone w standardzie podstawowym: ściany pomalowane na biało, panele podłogowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, biały montaż, glazura i terakota w łazienkach oraz kuchniach.

– We Wrześni buduje się bardzo wiele mieszkań, natomiast oferta rynkowej części Mieszkania Plus jest skierowana do tej wybranej grupy, która niekoniecznie chce zaciągać kredyt albo nie jest pewna, z którym miejscem zwiąże swoje życie – zaznacza Tomasz Kałużny, burmistrz Wrześni. – Te sto mieszkań z pewnością znajdzie chętnych, bo we Wrześni pojawiają się nowi inwestorzy, którzy wkrótce zaoferują niemal tysiąc nowych miejsc pracy.

PFR Nieruchomości działa na zasadach komercyjnych. Budowane przez nią mieszkania powstają na terenie całego kraju i są alternatywą dla kupna mieszkania na kredyt. To propozycja dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także tych, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie PFR.

PFR

Podziel się: