Wronki: Zakład Karny współpracuje z harcerzami

medal na Chimerę fot. ZK Wronki
28 maja w Bazie Obozowej Hufca ZHP Szamotuły w Jeleńcu rozpoczęła się tegoroczna edycja rajdu Harcerska Gra Fabularna „Chimera”. Medale, które otrzymają zwycięzcy rajdu, zostały wykonane w pracowni terapii zajęciowej Zakładu Karnego we Wronkach.

Cele imprezy, której jednym z patronów jest Zakład Karny we Wronkach, są różnorodne: to integracja środowisk harcerskich, promowanie polskiej i amerykańskiej kultury, czytelnictwa i malarstwa, kultywowanie historii Polski i pamięci o Stanisławie Witkiewiczu, ale także poznanie Gminy Sieraków i okolic Puszczy Noteckiej oraz poszerzanie wiedzy uczestników z zakresu pierwszej pomocy i zdrowego stylu życia.

W ramach współpracy pracowni terapii zajęciowej Zakładu Karnego we Wronkach z organizatorem HGF „Chimera” – 1 Drużyną Wędrowniczą “Szlak” z Hufca ZHP Szamotuły im. Armii Poznań, skazani podczas zajęć terapeutycznych wykonali medale, które będą nagrodami dla zwycięzców rajdu.

Po raz kolejny udało się połączyć ważny element oddziaływań terapeutycznych, jakim jest terapia zajęciowa, z interesującymi wydarzeniami organizowanymi w środowisku lokalnym przez współpracujących z nami harcerzami – i z nadzieją, że wykonane we wronieckim więzieniu medale będą wyjątkową i niebanalną pamiątką dla uczestników rajdu.

ZK Wronki

 

Podziel się: