więżniowie szyją maseczki fot. ZK Wronki

Wronki: Zakład karny szyje maseczki. Dla szpitala w Szamotułach

Do akcji mieszkańców Wronek, polegającej na szyciu maseczek ochronnych dla Szpitala Powiatowego w Szamotułach włączyli się również więźniowie z wronieckiego zakładu karnego.

Jak informuje ZK Wronki na swojej stronie, dyrektor ZK we Wronkach płk Artur Koczerba oraz dyrektor SP ZOZ w Szamotułach Remigiusz Pawełczak zawarli porozumienie, na mocy którego osoby odbywające karę pozbawienia wolności, z zawodu krawcy, szyć będą z powierzonego materiału maseczki ochronne. W ten sposób pomogą w zwiększeniu ilości koniecznego sprzętu ochronnego, niezbędnego szpitalowi w czasie zagrożenia epidemią koronawirusa.

„Wprowadzony w naszym kraju stan epidemii wskazuje na to, że coraz więcej osób będzie potrzebować pomocy medycznej. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie pracowników służby zdrowia w niezbędne dla nich w tej sytuacji środki ochrony osobistej” – wyjaśniają pomysłodawcy akcji.

Zakład Karny we Wronkach planuje w najbliższych dniach uszyć i przekazać szamotulskiemu szpitalowi 5000 maseczek ochronnych.

el