Wronki: Więzień, który próbował zabić strażnika, skazany na 12,5 roku więzienia

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał więźnia Wojciecha S. za próbę uduszenia drutem strażnika więziennego na 12,5 roku więzienia. Powodem ataku więźnia na strażnika było przekonanie, że… dostał za mało jedzenia.

Mężczyzna zaatakował strażnika w listopadzie 2016 roku we Wronkach, gdzie odsiadywał wyrok 25 lat za zabójstwo – jak informuje „Głos Wielkopolski”. Próbował wbić w szyję funkcjonariusza 10-centymetrowy drut, co w ocenie biegłych dowodziło chęci zabójstwa. Na szczęście zaatakowany funkcjonariusz przeżył i nie odniósł poważnych obrażeń, poza raną szyi.

To właśnie zaatakowany funkcjonariusz jest zdania, że powodem ataku mogła być zbyt mała porcja obiadowa, którą dostał więzień. Gdy okazało się, że rzeczywiście jest za mało, więzień zaczął się odgrażać strażnikowi, a gdy ten prowadził go po południu do świetlicy, nagle odwrócił się i próbował wbić drut w szyję strażnika. Strażnikowi przy pomocy kolegi udało się obezwładnić więźnia i wtedy zauważył, że z jego ręki podczas szamotaniny wypadł jasny, metalowy przedmiot.

Zdaniem więźnia zdarzenie wyglądało zupełnie inaczej – to strażnik chciał go zabić, dlatego nosił przy sobie drut, żeby w razie czego móc się obronić. Jednak sąd nie dał wiary tej wersji wydarzeń i skazał go na 12,5 roku więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Głos Wielkopolski, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: