Malowanie zajączków fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach

Wronki: Wielkanocne przygotowania w zakładzie karnym

Mamy dziś Palmową Niedzielę i do Wielkanocy został jeszcze tydzień, ale w Zakładzie Karnym we Wronkach już trwają przygotowania do świąt.

Mimo tego, że w zakładzie karnym świąteczny czas wygląda inaczej niż poza murami więzienia, to dzięki licznym inicjatywom świątecznym, organizowanym dla skazanych i tutaj można poczuć atmosferę świątecznych przygotowań.

Osadzeni – członkowie programu resocjalizacji „Sztuka zza krat”, a także osoby udzielające się w kole plastycznym wykonują teraz głównie prace o tematyce wielkanocnej, a także kartki świąteczne, które będą mogli wysłać do swoich najbliższych. Do kartek mogą dołączyć życzenia nagrane na płytę CD w ramach programu resocjalizacji „Życzenia zza krat”. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osadzonych, ponieważ pozwala na utrzymywanie kontaktów z najbliższymi zwłaszcza w czasie pandemii.

Świąteczne przygotowania nie ominęły również pracowni terapii zajęciowej. Pod bacznym okiem terapeutów osadzeni z oddziału terapeutycznego z zaangażowaniem przygotowali gipsowe odlewy wielkanocnych zajączków i jajek. Gotowe figurki dzięki współpracy zakładu karnego ze Szkołą Podstawową Nr 2 w Szamotułach trafiły do rąk uczniów. A oni pięknie pomalowali zajączki i jajka…

ZK Wronki

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze