Wraca program “Mieszkanie do remontu”. Ponad dwadzieścia lokali w Poznaniu do wzięcia!

Mieszkanie do remontu fot. ZKZL

21 lokali o różnym metrażu i liczbie pokoi, położonych w różnych miejscach Poznania – wszystkie oferuje do remontu dla chętnych poznaniaków Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w ramach programu “Mieszkanie do remontu”. To druga edycja w tym roku.

– We wrześniowej edycji do dyspozycji poznaniaków będą mieszkania dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe – wyjaśnia Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – Najmniejszy lokal ma 44 metry kwadratowe, a największy aż 189 metrów. Duże zróżnicowanie lokali to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy w ostatnich edycjach byli zainteresowani również dużymi mieszkaniami, w których mogą zamieszkać rodziny wielodzietne.

Lokale znajdują się także w dobrych lokalizacjach, bo w samym centrum, między innymi przy ul. Ratajczaka, ul. Kościuszki czy ul. Szewskiej, ale też i poza nim, na przykład przy ul. Opolskiej, Niegolewskich czy przy ul. Lubczykowej dla tych, którzy wolą mieć daleko do miejskiego zgiełku.

Zasady programu są takie same jak poprzednio.
– Lokale, które są przekazywane przez ZKZL, należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku – przypomina Łukasz Kubiak. – W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie, nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program “Mieszkanie do remontu” to propozycja dla osób, które nie mają wystarczająco wysokich dochodów, by dostać kredyt mieszkaniowy w banku lub wynająć lokal na rynku komercyjnym – ale które mają zbyt wysokie dochody, by starać się o przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego.

Chętni do udziału w aukcji mogą j mieszkania, którymi są zainteresowani, na żywo – wystarczy zgłosić taką chęć do dnia 20 września poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL, gdzie również znajdują się wszystkie informacje o lokalach, łącznie z zakresem prac remontowych, które trzeba będzie wykonać. Także na stronie ZKZL można składać wnioski uczestnictwa w programie – na maksymalnie trzy lokale i w czasie do 29 września 2023.

Źródło: ZKZL

Podziel się: