WOŚP: Kolejny rekord zbiórki pobity!

WOŚP 2022 fot. Sławek Wąchała

Jak poinformował rzecznik WOŚP, do zakończenia 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 136 282 325 mln zł. Jednak wiele aukcji jeszcze trwa i ostateczna kwota zostanie podana 30 marca.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku podczas finału WOŚP zebrano prawie 127,5 mln zł. W tym roku jest więc więcej, ale trwa jeszcze liczenie, trwają także aukcje internetowe, więc ostateczna kwota na pewno będzie wyższa. O ile? Dowiemy się 30 marca, bo wtedy Jurek Owsiak ogłosi ją na konferencji prasowej. W ubiegłym roku cała zebrana kwota wyniosła prawie 127,5 mln. zł.

Orkiestra grała w tym roku pod hasłem „Przejrzyj na oczy” – za zebrane pieniądze zostanie kupiony sprzęt do diagnostyki wzroku u najmłodszych, miedzy innymi angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka, oftalmoskopy do badania dna oka czy lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka. Fundacja chce też kupić urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, sprzęt do tomografii dna oka oraz stoły operacyjne.

Zbiórka była prowadzona w 1633 sztabach, w tym 90 za granicą, w 29 krajach.

 

Źródło: onet