Pałac w Wolstynie fot. Wolsztyn.pl

Wolsztyn: Pałac idzie do remontu. Będzie hotelem i luksusową restauracją

Elegancki hotel, dobra restauracja, tapas bar w stylu hiszpańskim i wina z całego świata. To wszystko ma się znaleźć w wolsztyńskim pałacu po remoncie i to już za trzy lata. Umowa na dzierżawę pałacu właśnie została podpisana.

Wolsztyński pałac, choć piękny, długo czekał na pomysł na swoje zagospodarowanie. Chętnych na dzierżawę nie było wielu, a ś się już znaleźli, to ich oferty nie budziły zaufania i do podpisania umowy nigdy nie doszło. Tym razem jest inaczej: dzierżawca się znalazł, a umowa z gminą już została podpisana.

Firma Grace Enterprise sp. z o.o. z Poznania, która jako jedyna złożyła ofertę, zamierza wyremontować obiekt i przeznaczyć go na luksusowy hotel z restauracją. Jak informuje “Głos Wielkopolski”, najpierw musi się odbyć remont pod okiem konserwatora zabytków, który zadecyduje o kolorze elewacji oraz rodzaju nowych okien.

W wyremontowanym pałacu zostanie otwarty hotel, a na dachu znajdzie się taras widokowy i bar, gdzie będą urządzane spotkania z muzyką na żywo. Będzie też drugi bar w stylu hiszpańskim, gdzie będą serwowane tapas. W piwnicy natomiast znajdzie się winiarnia, w której będzie można napić się wina z każdego zakątka świata.

Inwestor planuje także budowę oranżerii i odnowienie dwóch sal bankietowych, w których będzie się mieściła restauracja – a także budowę windy, bo bez niej nowoczesny kilkupiętrowy hotel nie ma racji bytu. Z czasem hotelowi przybędzie basen, a nawet dodatkowe skrzydło, jednak dopiero wtedy, gdy wyrazi na to zgodę konserwator zabytków.

Głos Wielkopolski, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze