Wolsztyn: Miał pomóc przy kliencie – a zatrzymał poszukiwanego

policja fot. Sławek Wąchała

W niedzielę do jednego z lokali w Wieleniu została wezwana policja do nietrzeźwego klienta, który stracił przytomność. Typowa na pierwszy rzut oka interwencja zakończyła się w nieoczekiwany sposób.

5 września około godziny 15.00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie dotyczące klienta jednego z lokali w Wieleniu. Mężczyzna usiadł przy stoliku i prawdopodobnie stracił przytomność. Pomimo wielu prób nie udało się nawiązać z nim kontaktu, więc obsługa wezwała policję.

Wezwany na miejsce policjant szybko stwierdził, że mężczyzna nie jest chory, a głównym powodem utraty przytomności był nadmiar wpitego alkoholu, co potwierdził alkomat wykazując 3,23 promila w wydychanym powietrzu. Policjant próbował wylegitymować mężczyznę, ale ten nie miał przy sobie żadnych dokumentów. W końcu udało się wydobyć z niego dane personalne i wtedy okazało się, że ten 43-letni mieszkaniec Lubina od 2019 roku jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Lubinie do odbycia kary więzienia. W związku z tym został osadzony w policyjnym areszcie w Wolsztynie, a później przekazany do Lubina.

Podziel się: