Wolsztyn fot. Wolsztyn.pl

Wolsztyn: CBA weszło do urzędu. Z powodu dworca kolejowego

Wolsztyński samorząd przejął dworzec kolejowy od prywatnego właściciela i CBA sprawdza, czy odbyło się to zgodnie z prawem. Burmistrz zapewnia, że jest spokojny o wynik kontroli.

Jak informuje Radio Poznań, wolsztyński magistrat przejął dworzec oddając w zamian miejskie działki. Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis podkreśla, że działki wycenił rzeczoznawca, który jest też biegłym sądowym, cała transakcja została dokonana zgodnie z przepisami, a Wolsztyn zyskał na tym jeszcze finansowo.

Burmistrz powiedział też, że cieszy się z tej kontroli, bo dzięki niej zostanie udowodnione czarno na białym, że magistrat nie ma nic do ukrycia, a transakcja była korzystna dla miasta.

Kontrola CBA jednak nie dotyczy tylko dworca. Kontrolerzy sprawdzą też zgodność z prawem budowy zintegrowanego systemu komunikacyjnego w Wolsztynie, które łączy komunikację kolejową i autobusową, a centrum systemu jest właśnie budynek dworca. W zintegrowanym centrum ma też powstać poczekalnia, restauracja i kino, a całość będzie kosztowała 13 mln zł. Kontrola potrwa do października tego roku.

el

Dodaj komentarz

avatar