Wojownicy Maryi będą przepraszać za Halloween

Halloween fot. brenkee, pixabay

„To tak naprawdę jedno z najgorszych i najniebezpieczniejszych „świąt” obchodzonych przez kościół szatana na całym świecie” – piszą Wojownicy Maryi o Halloween. I zapraszają wszystkich na nabożeństwo, podczas którego będą przepraszać za to święto.

Halloween cieszy się w Polsce coraz większym powodzeniem, nie tylko wśród zwolenników amerykańskiej kultury. To święto jest bardzo stare, ma korzenie celtyckie i germańskie, a warto wiedzieć, że obchodzili je także Słowianie przed przyjęciem chrześcijaństwa. Na przełomie października i listopada odbywały się obchody jesiennych Dziadów, podczas których palono ognie na grobach i rozstajach, urządzano uczty i huczne zabawy ku czci przodków, odwiedzano się wzajemnie, a żeby odstraszyć złe duchy – rzeźbiono z drewna lub… rzepy straszne maski zwane kraboszkami albo karaboszkami, za którymi stawiano zapaloną świecę. Brzmi znajomo…?

To dlatego chrześcijanie są przeciwni obchodzeniu Halloween – a za wszystkich, którzy zamierzają je obchodzić, będą przepraszać Wojownicy Maryi z Konina. Zamieścili komunikat na swoim profilu na Facebooku, zapraszając wszystkich, którym bliska jest ta idea, 31 października o godz 17.30 do kościoła św. Bartłomieja, w którym odbędzie się specjalne nabożeństwo, by „wynagrodzić za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa dokonywane na całym świecie w czasie halloween”, jak napisali.

„Halloween potocznie uznawane za świetny dzień do zabawy, to tak naprawdę jedno z najgorszych i najniebezpieczniejszych „świąt” obchodzonych przez kościół szatana na całym świecie” – czytamy na profilu Wojowników Maryi. – „Mówią, że tego dnia wychodzą na zaproszenie ludzi przy „niewinnej zabawie” całe zastępy piekieł, które niszczą i zniewalają dusze ludzkie. Jako chrześcijanie jesteśmy zobowiązani do wynagradzania Bogu i przepraszania Go za wszystkie upodlenia i bluźnierstwa, które się w tym dniu dokonują. Pokaż swój sprzeciw dotyczący obchodzenia halloween w Polsce. Przyjdź! Pomódl się z nami i przepraszaj Boga za pośrednictwem wszystkich świętych”.

Podziel się: