Wojewoda zmienia decyzję – kibice mogą wejść już na kolejny mecz

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Na wniosek klubu, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman zdecydował się zmniejszyć karę nałożoną na Lecha. Oznacza to, że już w czwartek kibice będą mogli zameldować się na Bułgarskiej.

Kara została nałożona przez wojewodę z powodu wejścia kibiców Lecha na murawę podczas spotkania z Legią w ostatnim meczu poprzedniego sezonu. Na początku była ona niezwykle surowa – zakładała zamknięcie obiektu dla kibiców na 5 spotkań ligowych i 3 w europejskich pucharach.

Teraz decyzja ta została zmieniona. Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman na wniosek klubu zdecydował się zmniejszyć karę do 3 spotkań ligowych i 1 meczu w europejskich pucharach.

– To bardzo dobra informacja dla wszystkich osób związanych z Kolejorzem – komentuje prezes Karol Klimczak na oficjalnej stronie klubowej. – To oczywiste, że gra na własnym stadionie, przy wypełnionych trybunach to zawsze atut gospodarza. Gramy dla kibiców i bardzo chcieliśmy, by możliwie najszybciej mogli wrócić na Bułgarską i dopingować swój ukochany klub.

– Gdy ogłaszałem swoją decyzję, powiedziałem, że karę należy traktować jako czas refleksji dla znalezienia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na stadionie miejskim. Wspólną pracą te rozwiązania znaleźliśmy i kibice mogą wrócić na bezpieczny obiekt. Myślę, że to działanie pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji, a nawet dotkliwej kary, można wyciągać konstruktywne wnioski. Taki był mój cel i ten cel uważam za osiągnięty – dodał Zbigniew Hoffman, wojewoda wielkopolski.

Oznacza to, że już w czwartek podczas rewanżowego meczu z Szachtiorem Soligorsk kibice będą mogli dopingować „Kolejorza” z trybun. Natomiast pierwszym ligowym meczem, na który kibice zostaną wpuszczeni będzie pojedynek z Wisłą Kraków.

Podziel się:

Ostatnio dodane: