wojewoda Michał Zieliński fot. WUW

Wojewoda wydał oświadczenie. “Nie ma naszej zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku”

“Nie ma naszej zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku” – napisał wojewoda Michał Zieliński w oświadczeniu wydanym odpowiedzi na mail z groźbami, który otrzymał Jarosław Berendt, burmistrz Wągrowca.

Burmistrz otrzymał maila z groźbami 23 listopada i powiadomił o nim policję, ponieważ grożono mu w nim śmiercią: “zamorduję cię sk…ielu”, “spalę twój dom”, wsadzę ci nóż pod żebra” – takie i inne tego rodzaju zwroty można było przeczytać w mailu. Jego autor groził też burmistrzowi spaleniem domu.

Jarosław Berendt opublikował ten mail w mediach społecznościowych ku przestrodze. “Zobaczcie, do czego takie zachowania prowadzą” – napisał w komentarzu. – “Wszyscy pamiętamy tragiczną śmierć śp. Pawła Adamowicza. Wyciągnijmy wnioski”.

Dziś stanowisko w tej sprawie zajął też wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, który wydał specjalne oświadczenie.
“Czas, w którym się znaleźliśmy stawia przed nami ogromne wyzwanie, któremu sprostać możemy jedynie wspólnie łącząc siły w walce o zdrowie i życie wszystkich Wielkopolan” – napisał wojewoda. – “Tym bardziej nie ma naszej zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku na dbających o swoje lokalne społeczności samorządowców. Szczepieniobus, który jest naszą odpowiedzią na zwiększające się zainteresowane przyjęciem preparatu, często ratującego życie w walce z pandemią Covid-19, kierowany jest w miejsca gdzie chęć jego przyjęcia i stopień wyszczepienia lokalnej populacji bezwzględnie tego wymaga.

Pragnę stanowczo zaznaczyć, że nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki, jak to miało miejsce m. in w miniony weekend w Wągrowcu.

Oświadczam, że wszelkie przypadki mające znamiona czynu zabronionego, będą przeze mnie zgłaszane do odpowiednich organów, w celu jak najszybszego wykrycia sprawców wraz z wymierzeniem przewidzianej przepisami prawa kary w jak najsurowszym wymiarze”.

3 4 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze