Jarosław Berendt fot. J. Berendt FB

Wągrowiec: Burmistrz Jarosław Berendt dostał mail z groźbami. “Kara śmierci”

“Zamorduję cię sk…ielu”, “spalę twój dom”, wsadzę ci nóż pod żebra” – takie i inne zwroty można przeczytać w mailu, który otrzymał na skrzynkę urzędu burmistrz Wągrowca. Jarosław Berendt opublikował mail na swoim profilu społecznościowym.

Autor maila pisze też, że “Nie ma naszej zgody na podawanie preparatu śmiercionki. Za to, co zrobiłeś, należy ci się tylko jedna kara. Kara śmierci. I ja ją wykonam”.

Burmistrz zgłosił sprawę policji, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie, ale postanowił tez opublikować mail w mediach społecznościowych wraz z apelem.

“Kochani, chciałbym podzielić się z Wami wiadomością mailową, którą dziś otrzymałem” – napisał burmistrz, dodając do swojego wpisu #StopHejt. – “Mocne słowa, groźby oraz wyrażenie chęci ich realizacji… Bardzo Was wszystkich proszę o zaprzestanie hejtowania, obrażania, szczucia jednych na drugich. Skończmy z tym. Zobaczcie, do czego takie zachowania prowadzą. Wszyscy pamiętamy tragiczną śmierć śp. Pawła Adamowicza. Wyciągnijmy wnioski. Bądźcie zdrowi”.

1 1 vote
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze