Wybory fot. UMP

Wojewoda przesunął termin wyborów w gminie Kostrzyn. O… tydzień

Jak informuje portal InfoKostrzyn.pl, wybory uzupełniające do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn miały się odbyć 19 kwietnia. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa wojewoda przesunął termin wyborów o tydzień.

– Datę wyborów wyznacza się na niedzielę 26 kwietnia 2020 r. – informuje wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Wybory uzupełniające mają się odbyć w związku z wygaśnięciem mandatu, po nagłej śmierci radnego Tomasza Janiaka. Nowego radnego mają wybierać mieszkańcy osiedla Grunwaldzkiego. Wybory dotyczą okręgu nr 9 obejmującego ulice: 3 Maja, Broniewskiego, Chełmońskiego, Czesława Miłosza, Dąbrowskiego, Grunwaldzka, Kopernika, Kwiatowa, Matejki, Prądzyńskiego, Sienkiewicza, Witosa i Wyspiańskiego.

W wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn startuje troje kandydatów: Elżbieta Kotarska z KWW Elżbiety Kotarskiej, Jadwiga Balcerek z KWW Nasze Grunwaldzkie oraz Mikołaj Stasiński z KWW Nowe Oblicze Gminy.

Jeden z komitetów – Nowe Oblicze Gminy wyszedł z inicjatywą odwołania wyborów w dniu 19 kwietnia i przełożenia ich na inny termin. Druga kandydatka, Elżbieta Kotarska wstępnie przyjęła propozycję. Trzeci komitet – Nasze Grunwaldzkie odrzucił propozycję, a decyzję o wyborach pozostawił wojewodzie.

InfoKostrzyn.pl, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze