wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Wojewoda przekazał samorządom pieniądze na nowe drogi

Kolejne umowy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych zostały dziś podpisane. Tym razem rządowe wsparcie o wartości ponad 13 mln zł trafi do powiatu jarocińskiego, ostrzeszowskiego oraz do gmin Jaraczewo, Ostrzeszów i Czajków.

Umowy z samorządowcami podpisał wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk, który wręczył także okolicznościowe czeki i pogratulował otrzymanych środków.

– Jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówił wojewoda. – Mechanizmem wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje drogowe, jest właśnie Fundusz Dróg Samorządowych. Program pozwala zmieniać oblicze dróg w wielkopolskich gminach i powiatach, poprawiać ich standardy. Z wielką radością przyjmuję słowa kierowane ze strony samorządowców, którzy niezwykle doceniają i chwalą to rządowe wsparcie.

Wartość podpisanych dziś inwestycji drogowych to ponad 13 mln 630 tys. zł.

Środki Funduszu Dróg Samorządowych przekazywane są na dofinansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i dróg gminnych, a także budowę mostów lokalizowanych w ciągach dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Poza tym FDS pozwala na finansowanie budowy, przebudowy i remonty dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym.

WUW, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze