Wmurowano akt erekcyjny pod nowe przedszkole. “To odpowiedź na potrzeby mieszkańców”

wmurowanie aktu erekcyjnego fot. WUW Poznań

Miesiąc temu wylano fundamenty – a 29 sierpnia wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wraz z władzami miasta wmurowali akt erekcyjny pod nowe przedszkole w Szamotułach. Placówka powstanie dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Nowe przedszkole powstaje przy ulicy Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i jest inwestycja bardzo wyczekiwaną przez okolicznych mieszkańców. Będzie przedszkolem integracyjnym liczącym 10 oddziałów, z których będzie korzystać ponad 200 dzieci. Oprócz samego budynku powstanie też układ komunikacji wokół placówki, plac zabaw, oświetlenie i miejsca parkingowe. Zadanie mogło zostać zrealizowane dzięki dofinansowaniu w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 6,8 mln zł. Wartość całego projektu wynosi ponad 16 mln zł.

– Szamotuły to miasto wyjątkowo mi bliskie – powiedział wojewoda podczas uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego. – Z każdą wizytą z wielką radością patrzę na to, jak dynamicznie się rozwija. Cieszę się, że tak ważne dla mieszkańców inwestycje, takie jak budowa nowego przedszkola, powstają dzięki rządowemu wsparciu. Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Każda z inwestycji realizowanych dzięki środkom z programu to inwestycja w przyszłość naszego regionu i jego mieszkańców – ich komfort życia oraz bezpieczeństwo.

W ramach dotychczasowych edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych do wielkopolskich samorządów trafiło ponad 5,5 mld zł, dzięki którym powstanie ponad tysiąc nowych inwestycji. Szamotuły otrzymały ponad 16,5 mln zł na realizację czterech projektów, w tym przedszkole przy Felińskiego, które będzie gotowe na koniec grudnia 2024 roku.

Źródło: WUW

Podziel się: