Własne BMW – Czy warto zainwestować w poleasingowy samochód?

Samochody występują pod wieloma markami, rodzajami itp. Niektórzy, chcący nieco więcej emocji od pojazdu, wybierają takie, które mogą im je dać. Niewątpliwie do takich aut należy BMW. Marka ta produkuje pojazdy z kategorii premium, które zazwyczaj charakteryzują się niebanalnymi osiągami, czy bardzo bogatym wyposażeniem.

Jeżeli chodzi komuś po głowie zakup BMW, zainteresować się może pojazdami poleasingowymi. Te posiadają wiele zalet, o których dowiesz się z tego poradnika. Ponadto sprawdzimy, czy ogólnie warto kupić poleasingowe BMW. Przeczytaj!

Samochody poleasingowe – BMW i inne, krótka charakterystyka

Pojazdy poleasingowe z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Są to auta, które służyły firmom, a po zakończonej umowie zostały odsprzedawane. Atutem samochodów poleasingowych jest ich pełna i jawna historia, w znakomitej większości przypadków. Ponadto regularny serwis wykonywany na autoryzowanych stacjach, czy jeden właściciel, prawdziwy przebieg, stosunkowo młody rok produkcji, itp.. To jednak nie koniec, otóż głównym atutem aut poleasingowych jest ich atrakcyjna cena.

BMW – poleasingowe auto premium

Wydawać by się mogło, że poleasingowe BMW jest w zasadzie mało możliwe do zdobycia. Okazuje się jednak inaczej. Często z samochodów marki premium korzystali np. właściciele firm. Co za tym idzie, takie samochody będą bardzo dobrze skonfigurowane pod kątem silnikowym (benzyna, diesel, hybryda, elektryk), jak i wyposażenia.

Jakie BMW można znaleźć na rynku

Zdecydowanie najpopularniejszymi modeli są:

 • BMW serii 3,
 • BMW serii 5,
 • BMW serii 7,

Mniej popularne modele to:

 • BMW X3,
 • BMW X5,
 • BMW serii 6.

Czy warto kupić poleasingowe BMW

Zanim zdecydujemy się na zakup auta marki premium, powinniśmy wiedzieć, że samochód tego typu będzie droższy w utrzymaniu aniżeli inny, np. tańszej marki. BMW to fantastyczne pojazdy, dające ogromną frajdę z jazdy, aczkolwiek ich utrzymanie jest stosunkowo drogie.

Receptą na to może być właśnie poleasingowy model, który będzie pewniejszy, aniżeli wiele aut z rynku wtórnego. Co prawda, w razie awarii nadal będzie drogo, ale auto z pewnością może być w lepszym stanie, niż to z rynku wtórnego. Co zatem otrzymamy, wybierając samochody poleasingowe BMW?

 • auto z prawdziwym przebiegiem – takim jak wskazuje licznik
 • auto w nienagannym stanie technicznym, naprawiane na oryginalnych częściach,
 • książkę serwisową ze wszystkimi wymaganymi uzupełnieniami,
 • informację na temat ewentualnych szkód, jakie przeszedł pojazd,
 • samochód stosunkowo młody (zdarza się, że jeszcze na gwarancji),
 • auto marki premium z bogatym wyposażeniem,
 • mocny silnik (najczęściej benzyna, diesel, rzadziej elektryk, hybryda)

i inne.

Gdzie szukać aut poleasingowych

Firmy trudniące się odsprzedażą takich pojazdów – to dobry wybór. Znaleźć tam można zazwyczaj szeroką gamę aut poleasingowych, w tym tych Bawarskiego producenta, czyli BMW.

Pozyskanie auta z oferty często można sfinalizować na kilka sposobów, otóż poprzez zakup za gotówkę, w kredycie, czy poprzez wynajem długoterminowy itp. Ponadto auta, oferowane przez dane firmy, zazwyczaj przed zakupem sprawdzane są przez wykwalifikowanych mechaników, w autoryzowanych serwisach, itp. Oczywiście samemu również można udać się do zaprzyjaźnionego serwisu, gdzie dodatkowo sprawdzimy stan techniczny samochodu.

Podsumowanie

Czy warto skorzystać z oferty aut poleasingowych i kupić np. BMW? Ta decyzja powinna być podjęta indywidualnie, lecz jeżeli chcemy konkretnie taki pojazd, ten pochodzący z leasingu wydawać się może dobrym wyborem. Zobacz na ofertę aut poleasingowych już teraz!

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: