Wilk spacerował ulicami miasta. Mieszkańcy są zaniepokojeni

wilki fot. worldinMyEyes, pixabay

Na ulicach Trzcianki zauważono wilka. Zwierzę spokojnie sobie spacerowało ulicami miasta. Mieszkańcy są zaniepokojeni – w mieście widywano już sarny i dziki, ale wilk to jednak całkiem co innego.

Wizyta wilka odbiła się szerokim echem, głównie za sprawą nagrań wrzuconych do internetu i przedstawiających ten spacer ulicami miasta, jak informuje portal „asta24”. Wilk zachowywał się spokojnie, ale – jak zwracają uwagę komentujący – to jednak ani nie sarna, ani nie lis, tylko spory drapieżnik. Czy jest się czego bać?

Jak powiedziała portalowi Marta Drzewiecka z Nadleśnictwa Trzcianka – bać się nie ma czego, bo wilki z pewnością nie będę się w mieście pojawiać często, choć można się spodziewać takich wizyt, skoro Trzciankę otaczają lasy ze wszystkich stron, a samo miasto się rozbudowuje, zajmując tereny, na których kiedyś mieszkały dzikie zwierzęta. To dlatego one coraz częściej pojawiają się na ulicach miasta.

Ponieważ w okolicach Trzcianki zauważono już niejednokrotnie watahę wilków – nic dziwnego, że w końcu wilk pojawił się także w mieście, zapewne w poszukiwaniu pożywienia. Ale wilki są wędrownikami, więc raczej mieszkańcom nie grozi spotykanie wilków na każdy kroku w mieście.

Jeśli natomiast tak się zdarzy, to nie należy się bać ani uciekać czy krzyczeć. Wystarczy zachować spokój i powoli oddalić się na bezpieczna odległość.

Podziel się:

Ostatnio dodane: