Wijewo: Mobilny kontener szczepień zaprasza w sobotę

szczepienie nad Maltą fot. WUW
Tym razem kontener szczepionkowy w ramach kampanii „#OstatniaProsta” zawita 10 lipca do Wijewa w powiecie leszczyńskim. Organizatorem akcji jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

– Wciąż musimy intensyfikować proces szczepień. Od samego początku, przy każdej okazji, zachęcałem i zachęcam samorządy z terenu Wielkopolski do mobilizowania swoich mieszkańców do zaszczepienia się przeciw covid-19. To bardzo ważne w kontekście możliwej czwartej fali zachorowań, których skutków za wszelką cenę chcemy uniknąć – mówi wojewoda.

Kontener z dawkami leku firmy Johnson&Johnson gościł już na poznańskiej Malcie, w Kaźmierzu, Lesznie, Luboniu, a ostatnio możliwość zaszczepienia mieli wszyscy, którzy pojawili się w siedzibie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Każda z tych akcji cieszyła się dużym zainteresowaniem – podczas nich łącznie około 6 tys. Wielkopolan przyjęło jednodawkową szczepionkę.

Punkt w Wijewie będzie kolejna okazją do zaszczepienia się. Będzie czynny w najbliższą sobotę 10 lipca od godziny 10.00 do 19.00 przy ul. Powstańców Wielkopolskich 19 (kompleks boisk sportowych). Szczepionkę przeciw covid-19 będą mogły przyjąć osoby w wieku od 18 do 80 lat bez konieczności wcześniejszej rejestracji na konkretny termin, czy godzinę. Każda osoba szczepiona otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Starego Kontynentu.

Według statystyk Ministerstwa Zdrowia w gminie Wijewo liczba w pełni zaszczepionych wynosi jedynie 800 osób, co stanowi nieco ponad 20 procent wszystkich mieszkańców gminy. Jest to jeden z najniższych wyników w Wielkopolsce – ogółem zaszczepionych jest już ponad 2,5 mln osób, natomiast w pełni zaszczepionych ponad milion.

WUW

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: