Wigilia dla potrzebujących w czterech jadłodajniach

Wydawanie świątecznych posiłków i prezentów dla osób potrzebujących przygotowanych przez Caritas i Miasto Poznań fot. Sławek Wąchała

Wigilia Caritas ponownie nie odbędzie się w tradycyjnej formie z powodu pandemii, ale potrzebujący otrzymają paczki świąteczne, które będą wydawane w czterech jadłodajniach. W jednej z nich będzie pomagał Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Od wielu lat na Międzynarodowych Targach Poznańskich Caritas organizowała największą w Polsce wigilię pod jednym dachem dla ubogich, bezdomnych, starszych, chorych oraz samotnych osób z Poznania i okolic. Jednak pandemia wymusiła zmianę formuły i w ubiegłym roku potrzebujący otrzymali paczki z daniami wigilijnymi na wynos oraz na pozostałe dni świąt. W tym roku będzie podobnie.

Paczki rozdawane będą w piątek, 24 grudnia, w czterech poznańskich jadłodajniach dla osób potrzebujących: przy ul. Ściegiennego 133, ul. Łąkowej 4, ul. Taczaka 7/17, ul. Niegolewskich 23. Można będzie je odbierać w godzinach 11.00 – 13.00. W akcję włączy się Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, który będzie wydawał posiłki w jadłodajni przy ul. Ściegiennego 133. Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania, włączy się w pomoc i będzie wydawał posiłki w jadłodajni przy ul. Ściegiennego. Zwykle przy rozdawaniu paczek pomagał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, jednak w tym roku, ze względu na złamana nogę prezydenta, nie jest to możliwe.

– Większości z nas wieczerza wigilijna kojarzy się z ciepłem rodzinnym i radosnym świętowaniem – mówi ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.. – Spędzamy ten czas z najbliższymi, kolędujemy i wspólnie wybieramy się na Pasterkę. Tego dnia nikt nie chce być sam, każdy szuka ciepła, obecności drugiego człowieka. W tym roku bliskość między potrzebującymi musi pozostać na poziomie ducha. Nie będzie tradycyjnego łamania się opłatkiem i nie zasiądą wspólnie do stołu w większym gronie. Obiecujemy jednak, że zrobimy wszystko, aby te święta mogły być dla potrzebujących jak najlepsze.

Źródło: UMP fot. archiwum

Podziel się:

Ostatnio dodane: