Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka już prawie gotowe!

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka fot. Szpitale Wielkopolski

Prace budowlane już się zakończyły i trwa dostawa sprzętu oraz mebli do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Jak powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, szpital zostanie oddany do użytku w tym roku.

Marszałek nazwał placówkę „jedną z najważniejszych inwestycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ostatnich latach”. To właśnie samorząd Wielkopolski jest organem prowadzącym szpitala.

– Zależało nam na stworzeniu bardzo nowoczesnego szpitala dla małych pacjentów, który zapewni im najwyższej klasy opiekę medyczną i komfortowy pobyt zarówno dla nich, jak i ich opiekunów – mówił. – Z niecierpliwością czekam na dzień, kiedy przekażemy szpital małym pacjentom i podziękujemy tak wielu zaangażowanych w jego realizację osobom.

Obecnie trwają dostawy mebli i sprzętu, w tym teleinformatycznego. Warto dodać, że w Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka znajdzie się nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy, pierwszy w Wielkopolsce specjalnie przeznaczony dla małych pacjentów. Budynek mieszczący się przy ulicy Wrzoska liczy 7 kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 30 tys. m kw. Opieka medyczna zostanie zapewniona w ramach dziewięciu oddziałów. Jednoosobowe sale (każda z własnym węzłem sanitarnym) przeznaczone będą dla 354 dzieci i ich opiekunów.
Szpital zostanie oddany do użytku w tym roku.

Źródło: UMWW