niedziela, 25 lutego, 2024

Wielkopolski Urząd Wojewódzki ma nowego dyrektora generalnego

Jacek Wiśniewski, absolwent UAM i były dyrektor Aresztu Śledczego w Poznaniu, został nowym dyrektorem generalnym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Nowy dyrektor został powołany 22 stycznia przez Agatę Sobczyk, wojewodę wielkopolską, na miejsce Jacka Woźniaka, który przestał pełnić tę funkcję. Zadecydowało jego doświadczenie administracyjne i umiejętności zarządzania dużymi jednostkami i zespołami ludzi.

“Jest absolwentem Instytutu Socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu” – informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki. – “Swoją karierę zawodową rozpoczął w Ośrodku Pomocy Społecznej w Poznaniu w 1993 roku. Następnie pracował w Areszcie Śledczym w Poznaniu. Pracę tam zakończył w 2018 roku na stanowisku dyrektora, w stopniu pułkownika. W latach 2003 – 2006 zarządzał działem organizacyjno-prawnym, a w okresie 2006 – 2007 realizował zadania także z zakresu organizacyjno-prawnego w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Poznaniu. W latach 2018 – 2020 pełnił służbę w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Koszalinie na stanowisku dyrektora okręgowego. Zarządzał ponad 400-osobową załogą zorganizowaną w 15 działach, a w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Koszalinie 2500 funkcjonariuszami i pracownikami w 9 jednostkach organizacyjnych”.

Jacek Wiśniewski był także wykładowcą na UAM oraz w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa, gdzie dzielił się swoim doświadczeniem z zakresu praktycznego stosowania nauk penitencjarnych. Jest także absolwentem wielu kursów i studiów podyplomowych, między innymi na Wydziale Prawa Administracyjnego i Samorządowego Uniwersytetu Szczecińskiego oraz na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej.

Źródło: WUW
Strona głównaPoznańWielkopolski Urząd Wojewódzki ma nowego dyrektora generalnego