Burza Poznań fot. Magda Zając

Wielkopolska: Znów ostrzeżenie przed silnym wiatrem!

„W całym województwie obserwuje się coraz silniejszy wiatr” – ostrzegają synoptycy z IMiGW. Najsilniejszy jak dotąd odnotowano w Poznaniu, do 70 km na godzinę. Silny wiatr powieje jeszcze co najmniej do 10.00.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie przed silnym wiatrem i ponownie jest to ostrzeżenie drugiego stopnia.
„W całym województwie obserwuje się coraz silniejszy wiatr” – informują synoptycy. – „Dotychczas najsilniejsze porywy odnotowano: Poznań 70 km/h, Leszno i Kalisz 60 km/h, Piła 55 km/h. Średnia prędkość wiatru dochodzi do 40 km/h. W najbliższych godzinach wiatr będzie się nasilał. Prognozuje się, że porywy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h. Po południu wiatr stopniowo zacznie słabnąć”.

Dziś wiatr może powiać do godziny 16.00, choć ostrzeżenie może być kontynuowane, jak podkreśla IMiGW.
„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia” – czytamy w komunikacie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc.

Źródło: IMiGW