Wielkopolska: Znów kolejki po paszporty. W marcu nie ma szans!

Urzędy zaczęły pracować stacjonarnie, także biura paszportowe. Tylko że, jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki: „pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 28 marca 2022 r. uległa wyczerpaniu”.

To w praktyce oznacza, że mimo zniesienia ograniczeń w funkcjonowaniu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w tym biura paszportowego, wyrobienie paszportu to nadal będzie prawdziwa droga przez mękę, zwłaszcza w Poznaniu. Bo pula wizyt do 28 marca we wszystkich oddziałach: w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile uległa wyczerpaniu.

„Z uwagi na dokonane dotychczas internetowo i telefonicznie rezerwacje wizyt paszportowych na marzec 2022 r., mimo dodatkowej obsługi klientów w dni wolne od pracy, tj. w soboty 5, 12 oraz 19 marca 2022 r., pula dostępnych wizyt na złożenie wniosku o paszport do 28 marca 2022 r. uległa wyczerpaniu” – informuje WUW.

Dopiero od 21 marca 2022 r. obowiązują standardowe godziny obsługi klienta – w poniedziałki lokalizacje paszportowe w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile czynne będą do godz. 18.00.

Natomiast z dniem 4 kwietnia 2022 r. pula wizyt paszportowych objętych w stanie epidemii covid-19 obowiązkiem rezerwacji telefonicznej, udostępniona zostanie w systemie kolejkowym, czyli że aby złożyć wniosek o paszport lub go odebrać niezbędne będzie pobranie biletu z biletomatu. Nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną, natomiast na dotychczasowych zasadach będzie funkcjonować rezerwacja internetowa wizyt paszportowych (możliwość rezerwacji internetowej obejmuje okres 4 tygodni naprzód, tzn. każdego dnia uwalniany jest ostatni dzień okresu objętego rezerwacją, szczegóły dostępne w zakładce: Rezerwacja internetowa wizyty paszportowej).

W terenowych Punktach Paszportowych w Nowym Tomyślu, Gnieźnie, Szamotułach, Ostrowie Wielkopolskim i Środzie Wielkopolskiej pula dostępnych wizyt uległa wyczerpaniu do 29 kwietnia 2022 r. W związku z tym tam od 2 maja 2022 r. by złożyć wniosek o paszport lub go odebrać, trzeba będzie pobrać bilet z biletomatu i nie będzie możliwości dokonania rezerwacji wizyty paszportowej drogą telefoniczną.

Źródło: WUW