Wielkopolska: Złamali przepisy na plaży i sporo za to zapłacili

zdjęcie ilustracyjne fot. L. Łada

Mieszkańcy gminy Obrzycko i Ostroróg wypoczywający nad jeziorem Mormin postanowili zignorować plażowy regulamin i przepisy prawa. W efekcie podczas niezbyt przyjemnego spotkania z policjantami zostali ukarani wysokimi mandatami.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Obrzycku ostatnio otrzymywali sporo informacji o tym, że grupa plażowiczów zakłóca spokój i porządek na kąpielisku jeziora Mormin, nie przestrzega też obowiązujących przepisów prawa.

„Policjanci ustalili, że młodzi ludzie m.in. nie przestrzegali regulaminu kąpieliska, spożywali alkohol na plaży, palili papierosy, a ich niedopałki wrzucali do wody, zaśmiecali kąpielisko, zachowywali się wulgarnie i swoim zachowaniem zakłócali spokój i porządek publiczny” – informują funkcjonariusze.

Sprawcy nie byli trudni do ustalenia, bo było ich widać i słychać z daleka. Sprawcami zakłócania porządku okazali się młodzi ludzie w wieku od 18 do 21 lat oraz 49-letni mężczyzna. Wszyscy są mieszkańcami gmin Ostroróg i Obrzycko – i wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 100 do 500 zł.

„Odpoczywając nad wodą, tak jak w każdym innym miejscu publicznym, musimy dostosować się do obowiązujących tam zasad” – przypominają policjanci. – „Podstawowe zasady dotyczące zachowania się na kąpielisku są powszechnie znane. Oprócz ogólnych przepisów, w niektórych miejscach mogą też obowiązywać dodatkowe regulaminy, z którymi warto się zapoznać, aby nie narażać się na konsekwencje. Szczególnie musimy się z nimi liczyć, jeśli zachowanie plażowiczów będzie na tyle rażące, że będzie to przeszkadzało innym osobom korzystającym z kąpieliska”.