sobota, 24 lutego, 2024

Wielkopolska: Zderzenie dwóch samochodów. Jeden dachował, drugi wpadł do rowu

Nadmierna prędkość i alkohol. Takie były według wstępnych ustaleń przyczyny wypadku, do którego doszło w Jankowie Drugim w gminie Blizanów. Kierowca Volkswagena Tourana wjechał w Volkswagena Passata, który właśnie skręcał do posesji. Jedna osoba odniosła obrażenia.

Do wypadku doszło 3 września tuż po południu na skrzyżowaniu dróg w Jankowie Drugim. Jak powiedziała portalowi “Kalisz24 INFO” kom. Monika Rataj z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 35-letni kierujący Volkswagenem Touranem wyprzedzał szereg samochodów, przekraczając dozwoloną prędkość. W tym samym czasie jadąca przed nim Volkswagenem Passatem 31-letnia kobieta zasygnalizowała skręt do posesji i zaczęła go wykonywać. Kierowca tourana nie zdążył już zahamować i uderzył w tył passata.

Touran dachował, passat wylądował w rowie. Kierująca passatem doznała obrażeń ciała. Policjanci przebadali oboje kierowców na obecność alkoholu – 35-latek miał w organizmie 1,3 promila! Funkcjonariusze od razu zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna stanie też przed sądem.

Strona głównaKaliszWielkopolska: Zderzenie dwóch samochodów. Jeden dachował, drugi wpadł do rowu