Wielkopolska: Zbudował kryjówkę przed policją. Nie okazała się skuteczna

tajne przejście fot. policja Pleszew

27-letni mieszkaniec gminy Czermin od kilku miesięcy ukrywał się przed policją w tajnym pomieszczeniu, które sobie urządził w remontowanym mieszkaniu. Był bardzo zdziwiony, gdy funkcjonariusze go znaleźli.

27-latek był poszukiwany od marca, między innymi za kradzieże i paserstwo na terenie powiatów pleszewskiego, ostrowskiego i jarocińskiego. Policjanci znaleźli go w jednej z kryjówek – tajnym pomieszczeniu w remontowanym mieszkaniu na terenie powiatu ostrowskiego.

„Determinacja, doświadczenie i instynkt policjantów doprowadziły ich do miejsca ukrywania się poszukiwanego 27-latka” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie. – „Jak się okazało, mężczyzna przebywał w remontowanym mieszkaniu, na poddaszu. To tam funkcjonariusze odkryli specjalnie zrobione pomieszczenie. W ścianie z karton-gipsu, poszukiwany wyciął otwór, przez który przechodził do sąsiedniego pokoju. Był bardzo zdziwiony, kiedy policjanci znaleźli jego kryjówkę”.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pleszewskiej komendy. Stamtąd trafił prosto do aresztu. Najbliższe lata spędzi w więzieniu.