Wielkopolska: Zatrzymana kobieta zmarła na komendzie

fot. Sławek Wąchała

50-letnia kobieta zatrzymana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu, zmarła w nocy w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych ostrowskiej komendy. Sprawę bada prokuratura.

Mł. asp. Ewa Golińska-Jurasz, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim, powiedziała portalowi wilkp24.info, że kobieta została zatrzymana 18 lipca za jazdę samochodem po pijanemu. Kontrola wykazała, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

50-latka trafiła do pomieszczenia dla osób zatrzymanych i tam także przebywała około godziny 2.30. Wtedy właśnie policjant pełniący służbę odniósł wrażenie, że kobieta nie daje oznak życia. Gdy jego obawy się potwierdziły, razem z pomocnikiem dyżurnego wezwali pogotowie, a sami rozpoczęli reanimację kobiety.

Gdy przyjechali ratownicy medyczni, przejęli reanimację kobiety, jednak nie udało się jej uratować i mogli tylko stwierdzić zgon. Przyczynę zgonu wyjaśni sekcja zwłok, a sprawą zajmuje się prokuratura. Korytarz i pomieszczenie dla osób zatrzymanych jest objęte monitoringiem, który działał prawidłowo w momencie zdarzenia.

Podziel się: