Wielkopolska zapłaci za pociągi na Pol’and’Rock Festival

Podziel się!

Wielkopolska ma się dołożyć do finansowania specjalnych pociągów, które będą miały zabrać ludzi na Pol’and’Rock Festival. Wcześniej podstawienia składów odmówiły Przewozy Regionalne.

Przedstawiciele Przewozów Regionalnych argumentowali swoją decyzję kosztami. Pociągi wysyłane na festiwal w poprzednich latach miały być zdewastowane przez uczestników, co sprawiało, że cała operacja nie bilansowała się. Kolejnym powodem są braki w taborze, który przewoźnik stopniowo ogranicza. W związku z tym podstawienie dodatkowo dużej ilości pociągów w trudnym okresie zwiększonego ruchu (wakacje) ma być fizycznie niemożliwe.

Trudno podważyć argumentację o zdewastowanych pociągach. Faktycznie od lat przewoźnik miał z tym problem, a zdjęcia wymazanych pociągów w dalszym ciągu można znaleźć w internecie. Przeciwnicy tej decyzji przewoźnika argumentują, że takie same straty (albo i większe) Przewozy Regionalne notują chociażby po przejazdach kibiców, a cała decyzja jest czysto polityczna.

Polityczna ze względu na charakter Pol’and’Rock Festival oraz osobę, która go organizuje. Jurek Owsiak jest jednocześnie odpowiedzialny za organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od wielu lat ma napięte relacje z obecnie rządzącymi. Sam festiwal uchodzi natomiast za mocno liberalny, co również może się nie podobać konserwatywnemu ugrupowaniu.

Pomijając domysły – faktem jest, że decyzja Przewozów Regionalnych dla Pol’and’Rock Festival była ogromnym ciosem. Brak alternatywy w postaci dojazdu pociągiem na festiwal mógł wywołać całkowity paraliż w okolicznym Kostrzynie. A nie był to jedyny cios. Chwilę później PKP Intercity zaczęło rozważać decyzję o zmianie trasy swoich pociągów na czas trwania festiwalu i kierowaniu ich objazdami. Oficjalnie w trosce o komfort pasażerów.

Na pomoc Pol’and’Rock Festival ruszyły samorządy – Pomorski, Zachodniopomorski i Wielkopolski. Postanowiły one podstawić własne składy pociągów i w ten sposób dowieść ludzi na festiwal (szczegóły mamy poznać w ciągu najbliższych dni). Oficjalnie z troski o uczestników, ale również żeby pokazać wsparcie dla Jurka Owsiaka, z którym w przeciwieństwie do PiSu, Koalicja Obywatelska zawsze miała dobre stosunki.


Podziel się!

18
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Krystian Krawczyński
Gość
Krystian Krawczyński

Brawo!!!

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Za zniszczenia tez ?

Dora Janicka
Gość
Dora Janicka

Edward Szwec za jakie zniszczenie? To jadą ludzie na koncert a nie bydło!

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Dora Janicka czytała Pani tylko nagłówek ? Prosze przeczytac calosc , znajdzientam Pani odpowiedz . Wtedy możemy pośmiać się razem 🤣🤣🤣

Paulina Szymańska
Gość
Paulina Szymańska

Edward Szwec.Za jakie zniszczenia,co ty piszesz trolu PiS.

Adam Bimbas
Gość
Adam Bimbas

zazwyczaj wszystko organizują samorządy, domy kultury, centra wolontariatu, ale to wośp zbiera oklaski, jak to ładnie sami zorganizowali – ochrona, muzycy, organizacja – za to od zawsze płacą inni, taki model działania

Krzysztof Stobrawa
Gość
Krzysztof Stobrawa

To państwo ratują jeszcze samorządy

Mick
Gość
Mick

Samorząd jest bez osobowy, to normalni, pozytywni ludzie ratują ten kraj bo widzą dokąd PiS prowadzi Polskę.

Kamila Przysiecka
Gość
Kamila Przysiecka

Wielkopolska jest tak bogata kieszeniami podatników za dewastacje wagonów?

Paulina Szymańska
Gość
Paulina Szymańska

Daj przykłady trolu z PiS

Krzysztof Janczewski
Gość
Krzysztof Janczewski

Brawo Panie Marszałku! Obawy o dewastację taboru można rozwiać przez obsadzenie pociągów wzmocnionymi patrolami SOK.

sg
Gość
sg

bydło!

Balons
Gość
Balons

Brudasy bawiąc się w błocie to zapraszam do chlewu z świnia i tam jest wasze miejsce a nie na jakimś pseudo koncercie gdzie sia pedofile narkomanii i cpuny

Pipi
Gość
Pipi

I bardzo dobrze dlaczego mam dopłacać do Owsika

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Czy to dobry sposób wydawania pieniędzy publicznych wszystkich wielkopolan by garstka ludzi mogła dojechać na koncert ? I to jeszcze w sąsiednim województwie ? Ja rozumiem jak by lubuskie za to zapłaciło bo to u nich impreza i mają z tego korzyści . Nie po wielkopolsku ta decyzja .

Paulina Szymańska
Gość
Paulina Szymańska

BRAWO,SUPER.!!!

Krystyna Płowiec
Gość
Krystyna Płowiec

Mlodziez zaplaci za bilety, maja honor, a za pociagi dziekujemy wladzom wielkopolski. Brawo! 💝

Leopatriot
Gość
Leopatriot

Czy uczynny samorząd zasponsoruje też trawkę i prezerwatywy ? 🙂 🙁