Wielkopolska: Zamiast wnieść meble starszej pani, porzucili je przed domem

porzucone meble fot. SM Gniezno

Strażników miejskich w Gnieźnie zainteresowały meble pozostawione na chodniku przed jednym z budynków na ulicy Farnej. Na ich prośbę operator monitoringu przejrzał nagrania i wyjaśniło się, co meble robią przed domem.

Cała historia wydarzyła się 5 września około godziny 14.00. Strażnicy początkowo myśleli, że może ktoś wystawił je jako gabarytowe śmieci, ale nie był to dzień wywozu tych śmieci z tej części Gniezna. Po sprawdzeniu monitoringu okazało się, że meble przywiozły dwa samochody dostawcze. Ale dla kogo? I czemu zostawili je na chodniku?
Strażnicy rozpoczęli poszukiwania właścicieli i kierowców pojazdów i wkrótce okazało się, że pewna starsza, schorowana pani mieszkająca ww centrum zamówiła transport mebli do swojego mieszkania. Ale mężczyźni, którzy je przywieźli tymi właśnie dwoma samochodami dostawczymi, wnieśli kobiecie do mieszkania tylko kanapę. Resztę pozostawili na chodniku i ulotnili się.

Strażnicy miejscy postanowili pomóc starszej pani i poprosili o pomoc podopiecznych schroniska dla osób bezdomnych na ul. Pocztowej. Razem z nimi, z panem Patrykiem i panem Wojtkiem, wnieśli meble do mieszkania.