Wielkopolska: Wysyp kierowców na podwójnym gazie. Wśród nich instruktor nauki jazdy

policja fot. Sławek Wąchała

Sześciu pijanych kierowców i jeden pod wpływem amfetaminy – to bilans weekendu w pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP Piła. Trzeba przyznać, że mieli pełne ręce roboty, a najbardziej nieodpowiedzialny okazał się instruktor nauki jazdy.

42-letni mężczyzna pracujący instruktor nauki jazdy, będąc pod wpływem alkoholu… prowadził szkolenia!
„Mężczyzna z niczego nieświadomym kursantem w niedzielny poranek przemierzał pilskie ulice, aż do czasu policyjnej kontroli” – informują pilscy policjanci. – „Badanie alkomatem wykazało u instruktora ponad pół promila alkoholu. Zgodnie z prawem instruktor podczas takiego szkolenia jest traktowany jak kierujący”.

Wśród zatrzymanych kierowców znajdował się również 44-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego, skontrolowany w gminie Szydłowo. Funkcjonariusze zostali wcześniej powiadomieni, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu, jednak okazało się, że kierowca był trzeźwy, ale w jego organizmie znajdowała się amfetamina. Potwierdziły to wstępne badania.

Pilscy policjanci apelują do kierowców o odpowiedzialność – jazda pod wpływem alkoholu, który upośledza percepcję i ogranicza szybkość reakcji, zagraża bezpieczeństwu wszystkich uczestników. Kierowca prowadzący samochód w stanie nietrzeźwości może zostać skazany nawet na dwa lata więzienia, nie mówiąc o zakazie prowadzenia samochodu, oraz grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych.