czwartek, 29 lutego, 2024

Wielkopolska: Wyścigi w centrum miasta. Policja zatrzymała “sprintera”

2000 zł mandatu i 14 punktów karnych dostał “sprinter”, który urządził sobie wyścig na ulicy nomen omen Sportowej w Gołańczy. Przy dozwolonej prędkości 40 km na godzinę kierowca VW Golfa jechał 102 km!

Wągrowiecka policja od dłuższego czasu otrzymywała sygnały od mieszkańców ulicy o mało rozsądnych kierowcach, którzy urządzają sobie szybkie przejażdżki ulicą Sportową.

“Ulica Sportowa w Gołańczy z uwagi na jej budowę, wyjazdy z pobliskich posesji, częściowe braki chodników, a przede wszystkim położenie w centralnej części miejscowości traktowana jest jako droga lokalna, na której w odróżnieniu od tras przelotowych częściej można spodziewać się pieszych, rowerzystów, ludzi wyjeżdżających z pobliskich posesji”- informuje Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu.

Rozwijanie nadmiernej prędkości jest tam szczególnie niebezpieczne, dlatego policjanci co jakiś czas przeprowadzali kontrole i pomiary prędkości kierowców poruszających się po tej drodze. Właśnie podczas jednej z nich, w niedzielę 18 , około godziny 9.30 policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen Golf prowadzony przez mieszkańca Gołańczy, a poruszający się z prędkością 102 km/h!

“Ograniczenie prędkości na tej drodze z uwagi na jej charakter wynosi 40 km/h” – podkreślają policjanci. – “Stąd kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Tyle się mówi o poczuciu bezpieczeństwa. Ale jak mówić o jakimkolwiek zachowaniu bezpieczeństwa na drodze wobec tak szaleńczej jazdy. Trudno też tu mówić o jakimkolwiek lokalnym patriotyzmie w tej kwestii, bo zatrzymany do kontroli sam jest mieszkańcem Gołańczy. Aż rodzi się pewna konkluzja, abyśmy zmienianie świata i dbanie o bezpieczeństwo zaczęli od samego siebie na własnym podwórku.

Kontrola została zakończona zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem 2000 złotych i zgodnie z nowelizacją rozporządzenia – 14 punktami karnymi.

Strona głównaWągrowiecWielkopolska: Wyścigi w centrum miasta. Policja zatrzymała "sprintera"