Wielkopolska: Wypadek na DK11. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne

wypadek DK11 fot. KP PSP Ostrzeszów

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 11. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką i jego kierowca poniósł śmierć na miejscu. 

Do wypadku doszło 22 września 2022 około godziny 6.00 rano na DK11 w Ostrzeszowie.
„Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Ford 54-letni mieszkaniec gminy Ostrzeszów, poruszający się pojazdem wraz z dwiema pasażerkami z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą, za kierownicą którego siedział 58-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

Przy wypadku pracowały także pięć zastępów strażaków z KP PSP w Ostrzeszowie.
„Na miejscu okazało się, że w wyniku zdarzenia 3 osoby są poszkodowane, z czego jedna nieprzytomna i uwięziona w pojeździe” – poinformowali. – „Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego, a następnie ewakuacji z pojazdu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom do czasu przejęcia ich przez Zespoły Ratownictwa Medycznego”.

Kierowca samochodu osobowego, emerytowany strażak, zginął na miejscu, a podróżujące z nim dwie kobiety, jego żona i córka, zostały przewiezione karetkami do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. W sprawie trwa śledztwo.

Podziel się:

Ostatnio dodane: