Wielkopolska: Wybite szyby i zniszczone samochody. Policja zatrzymała podejrzanych o uszkodzenie mienia

rozbita szyba fot. policja Gniezno

Policjanci z Gniezna zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie z pomocą kija do hokeja szyb w trzech samochodach i dwóch mieszkaniach w centrum Gniezna.

Policjanci otrzymali informację o działaniach wandali w nocy z 25 na 26 sierpnia. Około godziny 23.30 dyżurny policji zaczął otrzymywać zgłoszenia od zdenerwowanych mieszkańców, że jacyś dwaj mężczyźni wybijają szyby w samochodach i w mieszkaniach w centrum Gniezna.

„Na miejsce zostały skierowane patrole prewencji i ruchu drogowego” – informuje Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. – „Gdy sprawcy zorientowali się, że zaraz na miejscu będą mundurowi, ruszyli w stronę ulicy Kościuszki. Jeden uciekinier został zatrzymany w pościgu na terenie Żłobka Miejskiego, drugi w pobliżu, na ulicy Dworcowej. Okazali się nimi dwaj gnieźnianie w wieku 28 i 36 lat. Zabezpieczono również kij do hokeja, którym najprawdopodobniej posłużyli się sprawcy”.

Policjanci sprawdzili zaparkowane w pobliżu auta i okazało się, że trzy z nich nosiły świeże ślady uszkodzeń. Wybite zostały też szyby w oknach mieszkań przy ulicy Żuławy i Warszawskiej. Wszystko wskazuje na to, że uszkodzeń dokonali zatrzymani mężczyźni, którzy takie też usłyszeli zarzuty.

Obaj mężczyźni w momencie zatrzymania byli pijani. Nie umieli wyjaśnić, dlaczego zniszczyli samochody i wybili szyby. Grozi im do 5 lat więzienia, a dodatkowo będą musieli również pokryć wyrządzone szkody.