Nadkom. Violetta Mójta fot. Wielkopolska Policja

Wielkopolska: Wojewódzki komendant policji ma nowego zastępcę. To nadkom. Violetta Mójta

Nadkomisarz Violetta Mójta, dotychczasowa naczelnik Wydziału Prawnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, została powołana na stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu ds. logistyki.

Rozkaz Komendanta Głównego Policji został odczytany i wręczony podczas spotkania kadry dowódczej i oficerskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, w której uczestniczył nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wraz z zastępcami, naczelnicy wydziałów oraz zaproszeni goście. Nadkom. Violetta Mójta zastąpiła na stanowisku insp. Konrada Chmielewskiego, który awansował do Komendy Stołecznej Policji.

Nowa zastępczyni komendanta wojewódzkiego ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Do policji wstąpiła w 2003 roku. Pełniła służbę w Komisariacie Policji Poznań Północ, gdzie pracowała w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KMP, a w roku 2007 została przeniesiona do Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Pełniła służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KWP oraz w Wydziale Komunikacji Społecznej KWP, zajmując się przede wszystkim obsługą prawną.

W 2013 roku powierzono jej misję koordynowania prac zespołu prawnego, a w 2021 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powstał pierwszy w Polsce Wydział Prawny KWP. Nadkom. Violetta Mójta zajmowała się utworzeniem struktury nowego wydziału i została mianowana na stanowisko naczelnika.

Za swoją dotychczasową nienaganną służbę została odznaczona brązową odznaką Zasłużony Policjant i Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę.

Źródło: KWP Poznań