wojewoda Łukasz Mikołajczyk

Wielkopolska: Wojewoda odwołał imprezy w regionie

Rosyjski Klasyczny Balet nie wystąpi w Kaliszu, imprezy, koncerty i spektakle nie odbędą się też w innych wielkopolskich miastach. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zaapelował do samorządowców w regionie o odwoływanie imprez.

Podczas wideokonferencji z samorządowcami wojewoda Łukasz Mikołajczyk podziękował im za bieżące działania o charakterze prewencyjnym. Przypomniał także o zakazie organizacji imprez masowych oraz przeprowadzanie niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności.
– Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie – podkreślił. – W tym potwierdzanie, że dana impreza masowa mimo otrzymania stosownego zezwolenia nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności, tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Dziś właśnie wojewoda wielkopolski podjął decyzję o odwołaniu organizowanych w Kaliszu występów Rosyjskiego Klasycznego Baletu. Wydarzenie miało się odbyć dziś w kaliskiej hali “Arena”.

Zgodnie z poleceniem wojewody szkoły i placówki oświatowej mają odwołać wszystkie wyjazdy zagraniczne i krajowe dla dla dzieci i młodzieży. Polecenie dotyczy również nieprzyjmowania przez szkoły zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z zagranicy i obowiązuje od 10 marca do odwołania.

Wojewoda odniósł się również do działań samorządów, które zdecydowały o zamknięciu placówek oświatowych.
– Informacje związane z działaniami samorządów w sprawie okresowego zamknięcia placówek oświatowych z powodu potencjalnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa przyjmuję ze zrozumieniem – mówił Łukasz Mikołajczyk. – Istotne jest także to, by organy prowadzące współpracowały w tym obszarze i konsultowały swoje decyzje z wielkopolskim kuratorem oświaty i inspektorem sanitarnym. Poza tym należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie szkół w odpowiednie środki higieniczne oraz przypominać uczniom o podstawowych zasadach higieny.

Oprócz rekomendacji władz miasta Poznania w sprawie zamknięcia miejskich szkół, również władze Wągrowca i Puszczykowa poinformowały o zamiarze zamknięcia placówek oświatowych.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze